piątek, 7 września 2012

RODZICE I DZIECI


Opowieść o cudownej Rachel Beckwith


Czy po ziemi chodzą anioły? Opowieść Rachel Beckwith nakazuje mi sądzić, że tak.

       ( zdjęcie wyszukane w sieci i przerobione przeze mnie)


Ta mała i krucha istotka już jako 5-latka postanowiła ściąć swoje piękne włosy. W ten sposób przyłączyła się do akcji „Loczki miłości”. Fundacja pomagała dzieciom, które w wyniku choroby utraciły własne włosy. Peruka dla jednego z nich została zrobiona właśnie z włosów Rachel. Dziewczynka zapowiedziała rodzicom, że kiedy włosy odrosną, również przekaże je fundacji.


W 2011 roku umieściła na stronie fundacji charytatywnej w USA wpis. W związku ze swoimi 9 urodzinami poprosiła ludzi dobrej woli o datki dla tych, którzy nie mają dostępu do wody pitnej.


Zrezygnowała z prezentów, aby ratować inne ludzkie istnienia. Jej celem było uzbieranie 300 dolarów. Ta kwota miała zapewnić dostęp do czystej, pitnej wody 15 osobom w Afryce.


Rachel widziana moimi oczami

Do dnia swoich urodzin (12 czerwca 2011) Rachel uzbierała 200 dolarów. Była zasmucona, ale nie zniechęcona. Nie zaprzestała swoich działań. Podjęła decyzję,że pieniążki zbierać będzie nadal.


Niestety w lipcu, niedaleko jej rodzinnej miejscowości, miał miejsce karambol z udziałem 14 samochodów. Poszkodowana została tylko jedna osoba, cudowna Rachel. Zapadła w śpiączkę i 3 dni później zmarła.


ANIOŁEK RACHEL


Wieść o jej zbiórce szybko się rozeszła. Ludzie usłyszeli o tej nieprzeciętnej dziewczynce. Zaczęły wpływać datki. Kampania, którą rozpoczęła wspaniałomyślna Rachel zakończyła się 30 września 2011. Uzbierano ponad 1,26 mln dolarów. Zapewniono dostęp do wody pitnej ponad 50 000 ludziom w Etiopii.

Rachel sprawiła, że ludzkie serca otworzyły się na cierpienia innych. Jedni zaczęli pomagać drugim. Takie było przesłanie samej Rachel.

Historia godna przemyślenia. Jak cudne i dobroduszne potrafią być dzieci. Ale przecież to my pokazujemy im otaczający nas świat. Pomóżmy im czynić dobro.
W przyszły piątek artykuł o naszych małych geniuszach.
 
Zapraszam

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...